Lidhje

Ditari - Shqipëri, reagime për vrasjen e fëmijës 8 vjeçar


Ditari - Shqipëri, reagime për vrasjen e fëmijës 8 vjeçar
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Alpinistë të veshur me kostume të heronjve të filmave për fëmijë, u lëshuan sot me litarë nga ndërtesa e Klinikës Pediatrike në Prishtinë, në një përpjekje për të nxitur mbledhjen e fondeve për trajtimin e fëmijëve të prekur nga kanceri. Në Shqipëri, vrasja e një fëmije 8 vjeçar sjell reagime të forta edhe në radhët e sociologëve, zyrtarëve si dhe veprimtarëve të të drejtave njerëzore. Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se Presidenti Biden po planifikon të shpenzojë 5 miliardë dollarë për të blerë ilaçin e ri antiviral kundër COVID-19, që është në fazë eksperimentale, të kompanisë Pfizer

XS
SM
MD
LG