Lidhje

Ditari - Rishfaqja e nostalgjikëve të komunizmit në Shqipëri ngjall reagime


Ditari - Rishfaqja e nostalgjikëve të komunizmit në Shqipëri ngjall reagime
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Në Shqipëri, rishfaqen sërish nostalgjikët e diktaturës komuniste, duke shkaktuar reagime dhe denoncime të shumta Presidenti slloven, Borut Pahor, vendi i të cilit mban presidencën e radhës të BE-së, viziton Prishtinën pas një ndalese në Beograd. E shqetësuar nga varianti i ri Omicron, Organizata Botërore e Shëndetësisë po bën thirrje për një marrëveshje ndërkombëtare për të ndihmuar në parandalimin dhe luftën ndaj pandemive në të ardhmen.

XS
SM
MD
LG