Lidhje

Ditari - Zbulimi amerikan: Rusia po planifikon një ofensivë të mundshme ndaj Ukrainës


Ditari - Zbulimi amerikan: Rusia po planifikon një ofensivë të mundshme ndaj Ukrainës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Presidenti Joe Biden deklaroi se do ta bëjë "tejet të vështirë" për Presidentin rus Vladimir Putinin të ndërmarrë veprime ushtarake në Ukrainë, komente që vijnë pas gjetjeve të zyrtarëve amerikanë të zbulimit për një plan rus në zbatim, sipas të cilit Moska do të nisë një ofensive të mundshme ushtarake ndaj Ukrainës në fillim të vitit 2022. Organizatat që punojnë në fushën e mbrotjes së të drejtave të njeriut, në Mal të Zi, thonë se gjatë periudhës së pandemisë dhuna në familje ishte ndër dukuritë më të përhapurat. Dritat e Krishtlindjes, një traditë e përvitshme në një fshat të Kosovës, u rishfaqën për sezonin e sivjetshëm të festave. Në këto kohë pandemie, dritat kanë rikthyer një ndjenjë normaliteti dhe optimizmi

XS
SM
MD
LG