Lidhje

Ditari - Roli i Senatorit Bob Dole në pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës


Ditari - Roli i Senatorit Bob Dole në pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Shqiptarët do ta kujtojnë Senatiorin Bob Dole si njeriun që u angazhua herët në politikën amerikane për Kosovën dhe luajti rol të rëndësishëm në procesin që çoi në krijimin e shtetit të pavarur.

XS
SM
MD
LG