Lidhje

Ditari - Shqipëri: Nxehet retorika mes palëve në Partinë Demokratike


Ditari - Shqipëri: Nxehet retorika mes palëve në Partinë Demokratike
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:00 0:00

Në Tiranë, me fillimin e vitit të ri, rikthehen tonet e nxehta brenda Partisë Demokratike. Ndjekësit e ish-kryetarit Sali Berisha njoftuan mbatjen e një proteste para selisë së partisë të shtunën. Ndërkohë Partia Demokratike ritheksoi qëndrimin se personat e shpallur 'non-grata' për korrupsion do të mbahen jashtë vendimarrjes së kësaj force politike. Ekspertët në Prishtinë shqyrtojnë situatën e sigurisë në Ballkanin Perëndimor dhe ndikimin e Rusisë në këtë rajon. Sipas një sondazhi të ri nga Associated Press vetëm 40 për qind e republikanëve, e cilësojnë sulmin e 6 janarit si shumë, ose jashtëzakonisht të dhunshëm.

XS
SM
MD
LG