Lidhje

Ditari - Uashingtoni vendos sanksione ndaj udhëheqësit serb të Bosnjës, Milorad Dodik


Ditari - Uashingtoni vendos sanksione ndaj udhëheqësit serb të Bosnjës, Milorad Dodik
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Shtetet e Bashkuara vendosën sot sanksione të reja ndaj udhëheqësit serb të Bosnjës Milorad Dodik, për aktivitete korruptive e kërcënim të stabilitetit dhe integritetit territorial të vendit. Po kështu sanksione janë vendosur edhe ndaj një televisioni të lidhur me të si dhe dy politikanëve të tjerë boshnjakë. Në Shqipëri vazhdojnë përplasjet në Partinë Demokratike. Një grup deputetësh mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha u nisën drejt selisë për të zhvilluan një mbledhje, por thanë se i gjetën dyert e mbyllura. Nesër shënohet një vit nga sulmi i dhunshëm në Kapitol. Komisioni që po heton ngjarjen thërret për të dëshmuar gazetarin e njohur të rrjetit televiziv Fox News, Sean Hannity, një nga aleatët më të ngushtë të ish-Presidentit Donald Trump.

XS
SM
MD
LG