Lidhje

Ditari - Përvjetori i sulmit të dhunshëm ndaj Kapitolit


Ditari - Përvjetori i sulmit të dhunshëm ndaj Kapitolit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Shënohet një vit nga sulmi më i rëndë gjatë shekullit të fundit ndaj simbolit të demokracisë amerikane. Presidenti Joe Biden fajëson paraardhësin e tij, Donald Trump, për dhunën që përshiu Kapitolin më 6 janarin e vitit 2021. Komanda e Operacioneve Speciale të SHBA-së për Evropën, njoftoi vendimin për të patur një shtab të bazës së Forcave të Operacioneve Speciale, në Shqipëri. Arrestohen shtatë persona në Kosovë, dy prej të cilëve zyrtarë të ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

XS
SM
MD
LG