Lidhje

Ditari - Sali Berisha përjashtohet nga Partia Demokratike


Ditari - Sali Berisha përjashtohet nga Partia Demokratike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Partia Demokratike përjashton nga radhët e saj, ish-kryetarin dhe një ndër themeluesit e partisë, Sali Berisha dhe 8 figura të tjera të larta të partisë, mes tyre deputetë. Vendimi vjen pas sulmit të 8 janarit ndaj selisë së partisë. Autoritetet në Kosovë thanë sot se deri tani gjatë janarit, janë katërfishuar rastet me Covid krahasuar me dhjetorin. Kosova ndodhet në fillim të një vale të re infeksionesh të shkaktuara nga varianti Omicron. Siguria kibernetike dhe hapësira janë rreziqe të reja për ekonominë globale, që u shtohen sfidave ekzistuese të paraqitura nga ndryshimet klimatike dhe pandemia e koronavirusit, thuhet në një raport të Forumit Ekonomik Botëror të publikuar sot.

XS
SM
MD
LG