Lidhje

Ditari - Escobar: Dhuna nuk është mjet për të marrë një parti politike


Ditari - Escobar: Dhuna nuk është mjet për të marrë një parti politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar në një intervistë për Zërin e Amerikës dënon dhunën e fundjavës në selinë e Partisë Demokratike duke theksuar se dhuna nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të një partie politike. Zyrtari i lartë amerikan flet edhe për rolin e Uashingtonit në bisedimet Kosovë-Serbi, si edhe për shpresat për integrimin evropian të rajonit. Në Bruksel përfundon pa përparim takimi mes NATO-s dhe Rusisë. Aleanca i quan të papranueshme kërkesat e Rusisë. Turqia kontrollon hyrjen në Detin e Zi përmes ngushticës së Bosforit. Por çfarë roli do të luante Turqia në rast se Rusia sulmon Ukrainën?

XS
SM
MD
LG