Lidhje

Ditari - Kosova kundërshton mbajtjen e referendumit të Serbisë në territorin e saj


Ditari - Kosova kundërshton mbajtjen e referendumit të Serbisë në territorin e saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Udhëheqësit e Kosovës thonë se votimi në territorin e Kosovës për një referendum të Serbisë paraqet shkelje të qartë të Kushtetutës. Diplomatët perëndimorë po bëjnë thirrje për të lejuar referendumin. Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, dëshmon në prokurori, lidhur me ngjarjet e dhunshme të fundjavës, ndërsa Presidenti Ilir Meta deklaron se ballafaqimi me vota është zgjidhja e problemit në partinë më të madhe opozitare. Ukraina goditet nga një sulm masiv kibernetik dhe paralajmëron qytetarët e saj që të përgatiten për skenarin më të keq. Reagojnë Shtetet e Bashkuara, NATO dhe BE-ja.

XS
SM
MD
LG