Lidhje

Ditari - Kryeministri bullgar viziton Shkupin, mes mosmarrëveshjesh mes dy vendeve


Ditari - Kryeministri bullgar viziton Shkupin, mes mosmarrëveshjesh mes dy vendeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri bullgar Kiril Petkov vizitoi sot Shkupin ndërsa dy vendet nuk po arrijnë të zgjidhin mosmarrëveshjet historike mes tyre, që po mbajnë peng proceset integruese të Maqedonisë së Veriut. Teksa ranë dakord të forcojnë bashkëpunimit në një sërë fushash, kryeministrat e dy vendeve lanë të kuptohej se mosmarrëveshjet historike do të lihen në plan të dytë. Në Shqipëri, emigracioni i të rinjve vazhdon të jetë një nga problemet më shqetësuese për shoqërinë. Shtysë mbetet niveli i lartë i papunësisë, varfëria, kriminaliteti, si dhe problemet në sistemin arsimor. Një vit nga marrja e detyrës, axhenda politike e Presidentit Joe Biden vazhdon të përballet me shumë pikëpyetje, se si dhe kur do të përmbushet.

XS
SM
MD
LG