Lidhje

Ditari - Studimi: Fonde dhe shpenzime të ulëta publike për përballimin e pandemisë në Shqipëri


Ditari - Studimi: Fonde dhe shpenzime të ulëta publike për përballimin e pandemisë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Një studim i shoqatës “Së Bashku për Jetën”, arrin në përfundimin se Shqipëria është një nga vendet me fondet më të pamjaftueshme buxhetore për pandeminë Covid 19. Në Mal të Zi janë thelluar fërkimet dhe mosmarrëveshjet politike brenda koalicionit qeverisës si pasojë e nismës për formimin e qeverisë së pakicës. Presidenti amerikan Joe Biden diskuton me këshilltarët e sigurisë kombëtare për hapat e ardhshëm lidhur me krizën mbi Ukrainën.

XS
SM
MD
LG