Lidhje

Ditari - NATO shton numrin e trupave në Evropën Lindore


Ditari - NATO shton numrin e trupave në Evropën Lindore
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Aleanca e NATO-s, njoftoi sot se do të dërgojë forca dhe mjete luftarake shtesë në vendet e Evropës Lindore në përgjigje të grumbullimit të mbi 100 mijë forcave ruse në kufi me Ukrainën. Në Shqipëri, prokuroria e Tiranës ka nisur hetime ndaj Presidentit të Federatës së Futbollit Armand Duka, nën dyshimet për abuzime me një fond të UEFA-s. Skiatorja 17-vjeçare nga Kosova, Kiana Kryeziu, do të marrë pjesë në Lojrat Olimpike dimërore të Pekinit.

XS
SM
MD
LG