Lidhje

Ditari - Kriza e Ukrainës, SHBA thotë se dyert e NATO-s do të mbeten të hapura


Ditari - Kriza e Ukrainës, SHBA thotë se dyert e NATO-s do të mbeten të hapura
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Uashingtoni e bën të qartë se nuk do të ketë asnjë ndryshim në politikën e dyerve të hapura të NATO-s, ndërsa Rusia thotë se Shtetet e Bashkuara nuk iu përgjigjën shqetësimeve kryesore të Moskës për sigurinë. Historiani Jusuf Buxhovi flet për gjendjen në Kosovë dhe rajonin e Ballkanit. Në Shqipëri, ish-të përndjekurit politikë , vazhdojnë përpjekjet për zbulimin e vendvarrimeve të rreth 6000 të ekzekutuarve

XS
SM
MD
LG