Lidhje

Ditari - Kina, mbështetje politike për Moskën lidhur me përplasjen me Perëndimin mbi Ukrainën


Ditari - Kina, mbështetje politike për Moskën lidhur me përplasjen me Perëndimin mbi Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Presidenti francez Macron i bën thirrje homologut rus Putin të respektojë sovranitetin e fqinjëve, ndërkohë që Rusia thotë se Moska nuk ka në plan të nisë një luftë në Ukrainë. Kina ndjek me vëmendje përballjen mes Rusisë dhe Perëndimit për Ukrainën dhe ofron mbështetje politike për Moskën. Në Kosovë, përfaqësues të organizatave që vëzhgojnë sistemin e drejtësisë thonë se që të jetë I suksesshëm, Vetingu i këtij sistemi, duhet të bëhet me konsensus.

XS
SM
MD
LG