Lidhje

Ish ministri Tahiri dënohet me 3 vite e 4 muaj burgim


Ish ministri Tahiri dënohet me 3 vite e 4 muaj burgim
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Në Shqipëri, Gykata e Posaçme e Apelit kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dënoi sot me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, por për shkak të gjykimit të shkurtuar, ai do të vuajë 3 vite e 4 muaj burgim.

XS
SM
MD
LG