Lidhje

Lufta në Ukrainë rrit çmimet e drithërave


Lufta në Ukrainë rrit çmimet e drithërave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Rusia dhe Ukraina janë dy nga eksportuesit më të mëdhenj të grurit në botë. Sanksionet kundër Rusisë dhe lufta në Ukrainë po rrisin çmimet globale të drithërave. Zëri i Amerikës ishte në shtetin perëndimor amerikan Wyoming për të parë se çfarë nënkupton për fermerët amerikanë rritja e çmimeve

XS
SM
MD
LG