Lidhje

Ditari - Liria e Shtypit, Shqipëria, Kosova mes vendeve problematike


Ditari - Liria e Shtypit, Shqipëria, Kosova mes vendeve problematike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

- Organizata "Gazetarët pa Kufij", botoi sot raportin vjetor mbi Treguesit Botëror të Lirisë së Shtypit, ku Shqipëria dhe Kosova renditen mes vendeve problematike. Në renditjen, që përfshinë 180 vende, Shqipëria radhitet e 103-ta, duke shënuar një rënie prej 20 vendesh, krahasuar me një vit më parë. Kosova rendiet në vendin e 61-të, me një përmirësim prej 17 vendesh. - Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky falenderoi Shqipërinë për mbështetjen ofruar vendit të tij, në një fjalim të mbajtur para parlamentit shqiptar, përmes një lidhjeje direkte me video.

XS
SM
MD
LG