Lidhje

Ditari- Macron bën betimin për mandatin e dytë, mes sfidave të shumta


Ditari- Macron bën betimin për mandatin e dytë, mes sfidave të shumta
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Emmanuel Macron bën betimin si president për një mandat të dytë 5-vjeçar, mes sfidave të shumta brenda vendit dhe luftës në Ukrainë. Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama sulmon përsëri me tone të ashpra SPAK-un. SPAK i thotë Zërit të Amerikës se nuk ka koment mbi deklaratat. Intervistë me Dom Lush Gjergjin, i cili ka shkruar 17 libra rreth Nënë Terezës, Shenjtores së Kalkutës.

XS
SM
MD
LG