Lidhje

Ditari - Jill Biden, takim surprizë në Ukrainë me Zonjën e Parë të vendit, Olena Zelenska


Ditari - Jill Biden, takim surprizë në Ukrainë me Zonjën e Parë të vendit, Olena Zelenska
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara Jill Biden bën një vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë dhe takohet me Zonjën e Parë të vendit, Olena Zelenska, në Ditën e Nënës. 77 vjetori i fundit të Luftës së Dytë Botërore e gjen Evropën në konflikt, ndërsa agresioni rus ndaj Ukrainës ka hyrë në muajin e tretë. Në Kosovë po mbahet panairi i bizneseve “Prishtina 2022” ku marrin pjesë mbi 100 kompani vendase e të huaja.

XS
SM
MD
LG