Lidhje

Ditari - Në 77 vjetorin e fitores ndaj nazizmit, një ndarje e qartë mes Perëndimit dhe Rusisë


Ditari - Në 77 vjetorin e fitores ndaj nazizmit, një ndarje e qartë mes Perëndimit dhe Rusisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Fjalimi i Vladimir Putinit dhe qëndrimi i Perëndimit në 77 vjetorin e fitores ndaj nazizmit, nxjerrin në pah hendekun e krijuar nga agresioni rus. Ndërsa Prishtina dhe Shkupi rikonfirmojnë objektivat e tyre drejt intregrimit në Ditën e Evropës, në Serbi dominojnë tonet pro-ruse.

XS
SM
MD
LG