Lidhje

Ditari - Kosova kërkon anëtarësimin në Këshillin e Evropës


Ditari - Kosova kërkon anëtarësimin në Këshillin e Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

4600 ushtarë të tetë vendeve anëtare të NATO-s marrin pjesë në një stërvitje ushtarake në Maqedoninë e Veriut. Kosova dorëzon kërkesën për anëtarësim në Këshillin e Evropës, duke ngjallur reagim të ashpër nga Beogradi. Në Shqipëri, drejtuesi i SPAK-ut, Prokurorisë së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, Arben Kraja deklaroi sot se nuk ndjehet i shqetësuar nga retorika politika ndaj institucionit që ai përfaqëson

XS
SM
MD
LG