Lidhje

Finlanda dhe marrëdhëniet e acaruara mes Lindjes dhe Perëndimit


Finlanda dhe marrëdhëniet e acaruara mes Lindjes dhe Perëndimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Qeveria e Finlandës tha të enjten se vendi duhet të aplikojë menjëherë për t'u bashkuar me NATO-n në përgjigje të agresionit rus në Ukrainë. Me këtë veprim, Finlanda po braktis politikën prej disa dekadash të neutralitetit.

XS
SM
MD
LG