Lidhje

Ditari - Erdogan kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO


Ditari - Erdogan kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha të se Turqia, një vend anëtar i NATO-s, nuk do të mbështeste planet e Suedisë dhe Finlandës për t’u bashkuar me aleancën, duke thënë se në këto vende nordike ka "shumë organizata terroriste". SHBA thanë se po punojnë për të sqaruar pozicionin e Turqisë. Në Shqipëri, socialistët zhvilluan bisedime me dy nga grupet parlamentare të opozitës për çështjen e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Grupi i Partisë Demokratike, shmangu takimin, duke ju drejtuar shumicës me një dokument mbi kriteret e zgjedhjes së kreut të shtetit. Intervistë me Ministren e Ekonomisë së Kosovës, Artane Rizvanolli

XS
SM
MD
LG