Lidhje

Ditari - Qeveria e Suedisë merr vendimin zyrtar për të paraqitur kërkesën për anëtarësim në NATO


Ditari - Qeveria e Suedisë merr vendimin zyrtar për të paraqitur kërkesën për anëtarësim në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Qeveria e Suedisë merr vendimin zyrtar për të paraqitur kërkesën për anëtarësim në NATO, duke ndjekur hapat e fqinjit të saj Finlandës. Ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, viziton Tiranën për të shënuar 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes SHBA dhe Shqipërisë Në Kosovë, qeveria vendos sanksione shtesë kundër Rusisë dhe disa individëve nga Bjellorusia në përgjigje të sulmit rus ndaj Ukrainës.

XS
SM
MD
LG