Lidhje

Ditari - Suedia, Finlanda dorëzojnë kërkesat për anëtarësim në NATO, Turqia është e vetmja pengesë


Ditari - Suedia, Finlanda dorëzojnë kërkesat për anëtarësim në NATO, Turqia është e vetmja pengesë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

- Suedia dhe Finlanda dorëzojnë kërkesat për anëtarësim në NATO, Turqia është e vetmja pengesë. Sekretari i shtetit Blinken takohet sot në Nju Jork me homologun turk Çavusoglu për të sqaruar qëndrimin e Ankarasë. - Gjykata e posaçme e Kosovës në Hagë dënon me 4 vjet e gjysmë burg dy ish drejtues të organizatës së vetaranëve të UÇK-së për pengim të dejtësisë. - Në Shqipëri, përfaqësuesit e grupeve parlamentare të socialistëve dhe demokratëve ranë sot dakord që në dy raundet e ardhshme për zgjedhjen e presidentit, kandidaturat të propozohen nga opozita.

XS
SM
MD
LG