Lidhje

Ditari - Shqipëri, Ditët e Qëndresës për të mos harruar krimet e komunizmit


Ditari - Shqipëri, Ditët e Qëndresës për të mos harruar krimet e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kongresi amerikan miraton ndihmat e reja për Ukrainën prej 40 miliardë dollarësh, ndërkohë që Rusia intesifikon bombarimet në rajonin e Donbasit. Presidenti Zelensky e cilëson gjendjen në Donbas si "një ferr të vërtetë". Në Shkodër, filluan sot "Ditët e Qëndresës", një përpjekje për të mos u harruar krimet e periudhës së komunizmit dhe për të nderuar ato mijëra shqiptarë, që u burgosën, internuan apo u ekzekutuan gjatë viteve të diktaturës. Në Kosovë, qeveritë perëndimore i bëjnë sërish thirrje qeverisë të zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese që Manastiorit të Deçanit t'i njihet pronësia për 23 hektarë tokë. Ende nuk ka reagim nga qeveria e Kosovës

XS
SM
MD
LG