Lidhje

Ditari - Bllokimi i drithërave në Ukrainë rëndon krizën globale të ushqimeve


Ditari - Bllokimi i drithërave në Ukrainë rëndon krizën globale të ushqimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Zyrtarët perëndimorë po i hedhin poshtë pretendimet e Kremlinit se sanksionet perëndimore po pengojnë daljen e drithërave dhe produkteve të tjera ushqimore nga portet ukrainase. Gazetarë, mbrojtës të lirisë së shtypit dhe aktivistë të të drejtave të njeriut diskutojnë në Davos rreth mënyrave se si qeveritë dhe sektori privat mund të garantojnë lirinë e shtypit. Në Shqipëri, po shkon drejt djegies edhe raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit, ndërsa palët politike vijojnë të qëndrojnë në pozicionet e tyre.

XS
SM
MD
LG