Lidhje

Ditari - Strategjia e re e Rusisë në Ukrainë nën këndvështrimin e ekspertëve


Ditari - Strategjia e re e Rusisë në Ukrainë nën këndvështrimin e ekspertëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Pas dështimit të planit të saj fillestar në Ukrainë, Moska është përqendruar në një operacion që sipas ekspertëve është më i ngadaltë, më vdekjeprurës dhe që shkakton më shumë dëme. Analistët thonë se frika po pengon zyrtarët rusë të shprehin mospajtimin e tyre me veprimet e Presidentit Putin, ashtu siç bëri një diplomat karriere në fillim të kësaj jave, i cili dha dorëheqjen në shenjë proteste ndaj luftës në Ukrainë. Një material për spitalin psikiatrik të Elbasanit na njeh me problematikën me të cilën përballen të personat që vuajnë nga sëmundje të shëndetit mendor. Një pjesë e pacientëve braktisen nga familjet e mbeten pa asnjë zgjidhje për t’u larguar nga spitalet psikiatrike.

XS
SM
MD
LG