Lidhje

Ditari - Komisioni i Jashtëm i PE-së, thirrje për njohje të ndërsjellë Kosovë - Serbi


Ditari - Komisioni i Jashtëm i PE-së, thirrje për njohje të ndërsjellë Kosovë - Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Komisioni për Punët e Jashtme të Parlamentit Evropian, bën thirrje që marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të "mbështetet në njohjen e ndërsjellë" Një ri nga Shkodra i cili po bën doktoraturën në Universitetin Yale, inkurajon studentët në qytetin e tij drejt rrugës së kërkimeve shkencore. Komisioni për sulmin e 6 janarit thotë se megjithë paralajmërimet e këshilltarëve të tij, ish-Presidenti Donald Trump vazhdoi të përhapte pretendime të rreme për manipulim të zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG