Lidhje

Ditari - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Malit të Zi Dritan Abazoviç, vizitojnë Ukrainën


Ditari - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Malit të Zi Dritan Abazoviç, vizitojnë Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Malit të Zi Dritan Abazoviç, vizitojnë Ukrainën, dhe takohen me presidentin Volodymyr Zelenskyy. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, rithekson qëndrimin se Ballkani Perëndimor është përparësi strategjike e BE-së, ndërsa u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përparojnë në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve. Ekspertët thonë se vendet e Ballkanit perëndimor i kanë shtuar përpjekjet për ri-integrimin e të kthyerve nga zonat e konflikteve si Siria dhe Iraku, por paralajmërojnë se procesi do të jetë i gjatë dhe i vështirë

XS
SM
MD
LG