Lidhje

Ditari - Forumi i Prespës për Ballkanin Perëndimor


Ditari - Forumi i Prespës për Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Komisioni Evropian mbështet anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian dhe rekomandon dhënien e statusit të vendit kandidat. Një vendim i mundshëm mbi këtë çështje merret javën që vjen. Forumi dy ditor "Dialogu i Prespës" që mbahet në Ohër të Maqedonisë së Veriut trajtoi edhe rrezikun që paraqet për rajonin propaganda ruse. Komisioni që po heton ngjarjen e dhunshme më 6 janar në Kapitol, nxjerr detaje nga trysnia e vazhdueshme që ish-Presidenti Trump ushtroi ndaj ish-Nënpresidentit Pence me qëllim përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve. Nga dëshmitë del se jeta e zotit Pence ishte vënë në rrezik

XS
SM
MD
LG