Lidhje

Ditari - Lufta në Ukrainë, Boris Johnson premton mbështetje afatgjatë


Ditari - Lufta në Ukrainë, Boris Johnson premton mbështetje afatgjatë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri britanik tha të shtunën se Perëndimi duhet të mbështesë përpjekjet e Ukrainës për të rimarrë territorin e pushtuar nga forcat ruse në rajonin e Donbasit. Autoritetet në Kosovë njoftuan sot se Komisioni i Venecias ka mbështetur nismat për procesin e vetingut dhe themelimin e byrosë për konfiskim të pasurisë së pajustifkueshme. Krahas teknologjisë moderne zyrtarët ukrainas po përdorin edhe përvojën e fituar nga luftërat e tjera, përfshirë ato gjatë shpërbërjes së ish-Jugosllavisë në hetimet mbi krimet e luftës në Ukrainë

XS
SM
MD
LG