Lidhje

Ditari - Stoltenberg: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite


Ditari - Stoltenberg: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë me vite
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka paralajmëruar se lufta në Ukrainë mund të vazhdojë me vite dhe kërkoi që furnizimi me armë për Kievin të vijojë, edhe nëse kostot do të jenë të larta. Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, tha dielën në Prishtinë se vendi i tij mbështet anëtarësimin e Kosovës në strukturat euro-atlantike por shtoi se prania e organizatës FETO, që udhëhiqet nga kleriku Fetullah Gulen, është pengesa më e madhe në marrëdhëniet mes dy vendeve. Disa nga njësitë e qeverisje vendore në Shqipëri vazhdojnë të hasin vështirësi në menaxhimin e mbeturinave.

XS
SM
MD
LG