Lidhje

Ditari - Rusia sulm me raketa anembanë Ukrainës


Ditari - Rusia sulm me raketa anembanë Ukrainës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Gazeta "New York Times" njoftoi se në këto sulme u përdorën më shumë se 40 raketa, të cilat u lëshuan nga hapësira ajrore bjelloruse. Banorët e Kuçovës bashkëjetojnë me puset dhe pellgjet e zeza të naftës në oborret e tyre, ndërsa përfaqësuesit e kompanisë Albpetrol fajësojnë teknologjinë e vjetër dhe ndërtimet e paligjshme për ndotjen e zonës Në Shqipëri ka nisur të ndjehet mungesa e fuqisë punëtore, sidomos në sektorin e bujqësisë, kjo për shkak të emigracionit, por edhe rënies së numrit të lindjeve.

XS
SM
MD
LG