Lidhje

Ditari - Koncesioni i laboratorëve mjekësorë nën hetim për korrupsion


Ditari - Koncesioni i laboratorëve mjekësorë nën hetim për korrupsion
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri, një koncesion i kushtueshëm për shërbimin e laboratorëve mjekësorë po hetohet për korrupsion nga Prokuroria e Posaçme, SPAK. Zbatimi i kontratës ka sjellë gjithashtu pasojat e para për pacientët dhe sistemin shëndetësor Në Maqedoninë e Veriut autoritetet qeveritare thanë sot se propozimi i Francës për arritjen e kompromisit me Bullgarinë, do të diskutohet nga të gjitha institucionet e do të jetë transparent. Në një kohë kur qeveria lë të kuptohet se është pro këtij propozimi, opozita e akuzon atë për tradhëti ndaj interesave të popullit maqedonas. Sipas një sondazhi të ri, një përqindje në rritje e amerikanëve e shohin abortin, ose të drejtat e grave, si përparësi, duke i kërkuar qeverisë të përqëndrohet në këto çështje.

XS
SM
MD
LG