Lidhje

Ditari - Komuniteti i gazetarëve dënon qëndrimin e kryeministrit Rama ndaj gazetarëve


Ditari - Komuniteti i gazetarëve dënon qëndrimin e kryeministrit Rama ndaj gazetarëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Tiranë, organizata të gazetarëve, pedagogë dhe analistë të njohur reaguan lidhur me pezullimin tremujor nga konferencat e shtypit, që kryeministri Rama i komunikoi një gazetari, me shpjegimin se pyetja e tij ishte jo-etike. Në bashkitë e vogla, në veri të Shqipërisë, gratë luajnë një rol të rëndësishëm në sektorin e bujqësisë, duke mbuluar rreth 96 për qind të punëve në këtë sektor. Megjithatë, të ardhurat e përfituara nga puna e tyre administrohen nga burrat. Forcat ruse vazhdojnë të sulmojnë lindjen e Ukrainës. Zëdhënësi i ushtrisë ukrainase tha se po rritet rezistenca e banorëve lokalë në zonat e pushtuara nga Rusia në lindje të vendit.

XS
SM
MD
LG