Lidhje

Ditari - Moska, propagandë e vazhdueshme kundër Kosovës


Ditari - Moska, propagandë e vazhdueshme kundër Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Zyrtarët më të lartë të Rusisë kanë përmendur shpesh rastin e Kosovës për të arsyetuar veprimet e tyre në Ukrainë dhe kanë akuzuar Kosovën se ka dërguar “mercenarë” në Ukrainë. Autoritetet e Kosovës i hedhin poshtë këto pretendime. Në Tiranë, ish presidenti Ilir Meta, bën të ditur se do të drejtojë forcën opozitare, Partia e Lirisë duke mbajtur në qendër të vëmendjes luftën kundër korrupsionit. Vendet anëtare të BE-së miratojnë propozimin që të ulin me 15 për qind konsumin e gazit për t'u mbrojtur nga shkurtime të tjera të furnizimit nga Rusia.

XS
SM
MD
LG