Lidhje

Ditari - Presidentja Osmani dhe Kryeministri Kurti takohen me Sekretarin Blinken


Ditari - Presidentja Osmani dhe Kryeministri Kurti takohen me Sekretarin Blinken
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në një takim me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministrin Albin Kurti, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken e quan të palëkundur raportin e Shteteve të Bashkuara me Kosovën dhe vë theksin tek rëndësia e dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit. Në Shqipëri sipas Autoritetit të Dosjeve, emri i ish presidentit Ilir Meta ka dalë në dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit. Zoti Meta mohon çdo implikim të mundshëm të tij me Ish Sigurimin duke folur për një lojë, sipas tij politike Ukraina konfirmon se ka filluar puna në portet e vendit, që kanë dalje në Detin e Zi, për rifillimin e eksporteve të grurit, por shqetësimet mbeten pas sulmeve ruse ndaj këtyre porteve.

XS
SM
MD
LG