Lidhje

Ditari - SHBA - Shqipëri, 100 vjet marrëdhënie diplomatike


Ditari - SHBA - Shqipëri, 100 vjet marrëdhënie diplomatike
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Presidenti Joe Biden, shprehur mbështetjen për Shqipërinë në 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Intervistë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Autoritetet e Kosovës dhe zyrtarët amerikanë përshëndesin marrëveshjen për energjinë me Shtetet e Bashkuara, duke theksuar rëndësinë e pavarësisë energjitike.

XS
SM
MD
LG