Lidhje

Ditari - Ukraina sulmon flotën ruse në Detin e Zi


Ditari - Ukraina sulmon flotën ruse në Detin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ukraina godeti me dron komandën qëndrore të flotës ruse në Detin e Zi, ndërsa Moska shënoi sot ditën e forcave detare të saj. Një ditë para se të nisë zbatimi i vendimit për masën e reciprocitetit me Serbinë për përdorimin e dokumenteve të identifikimit dhe targave të makinave, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, tha se nuk ka asnjë arsye për shtim tensionesh. Ndërkohë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se Serbia nuk ka qenë kurrë në situatë më të ndërlikuar sa është sot, lidhur me Kosovën. Intervistë me veprimtarin shqiptar që jeton në Shtetet e Bashkuara, Viktor Ula. Zoti Ula ka botuar në gjuhën angleze librin “Serbët dhe Shqiptarët” të albanologut kroat Milan Shufllaj.

XS
SM
MD
LG