Lidhje

Ditari - Zhbllokohen rrugët kryesore në veri të Kosovës


Ditari - Zhbllokohen rrugët kryesore në veri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Situata në veriun e Kosovës paraqitet më e qetë sot pas një nate të tensionuar për shkak të reagimit të qytetarëve serbë kundër vendimit të qeverisë së Kosovës mbi masën e reciprocitetit për dokumentet e identifikimit të lëshuara nga Serbia. Pas ndërhyrjes ndërkombëtare, Prishtina zyrtare vendosi pak para mesnatës të së dielës, të shtyjë me një muaj zbatimin e vendimeve. Mediat amerikane dhe ato tajvaneze thonë se kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi do të shkojë në Tajvan, megjithë paralajmërimet e Pekinit për një reagim të ashpër ndaj vizitës. Intervistë me motrat binjake Detina dhe Argita Zalli, të dyja doktore shkencash që jetojnë e punojnë prej vitesh në Britaninë e Madhe. Historia e tyre, prej largimit të rrezikshëm nga Shqipëria, tek suksesi, ishte pjesë së fundmi e programit TEDx Swansea.

XS
SM
MD
LG