Lidhje

Ditari - Kurti, Vuçiç takim i mundshëm në Bruksel brenda gushtit


Ditari - Kurti, Vuçiç takim i mundshëm në Bruksel brenda gushtit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç mund të takohen këtë muaj në Bruksel. Qeveria e Malit të Zi nënshkruan marrëveshje me Kishën Ortodokse Serbe, gjë që mund të çojë në rrëzimin e kabinetit të kryeministrit Dritan Abazoviq.

XS
SM
MD
LG