Lidhje

Ditari - Ekspertët, të shqetësuar nga tensionet në Veri të Kosovës


Ditari - Ekspertët, të shqetësuar nga tensionet në Veri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Bashkimi Evropian konfirmon se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të takohen në Bruksel me 18 gusht në një raund të ri bisedimesh, pas pas tensioneve të fundit në veriun e Kosovës Ekspertë për sigurinë dhe Ballkanin Perëndimor shprehin shqetësimet për situatën në rajon dhe rolin e Rusisë. Një gjykatë ruse dënon yllin e basketbollit amerikan Brittney Griner me nëntë vjet burg nën akuza të lidhura me drogën

XS
SM
MD
LG