Lidhje

Ditari - Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e Brukselit


Ditari - Escobar: Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e Brukselit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha sot se Kosova dhe Serbia duhet të zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, ndërsa shfaqi shpresën se takimi i caktuar për 18 gusht ndërmjet palëve në Bruksel do të sigurojë përparim dhe do të shmangë përsëritjen e tensioneve si ato të së dielës në veriun e Kosovës. Intervistë me kreun e Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në Shqipëri Arben Kraja, i cili ndodhet këto ditë për një vizitë në SHBA. Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai turk Tajip Erdogan takohen sot për herë të dytë në pak më shumë se dy javë. Ukraina dhe Siria në qendër të bisedimeve.

XS
SM
MD
LG