Lidhje

Ditari - Blinken në Afrikën e Jugut, diskutime mbi klimën dhe pasigurinë ushqimore


Ditari - Blinken në Afrikën e Jugut, diskutime mbi klimën dhe pasigurinë ushqimore
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Një gazetare ruse shpallet person i padëshiruar nga autoritetet në Kosovë. Ministri i Brendshëm Sveçla tha se “shumë shtete kanë vërtetuar se Daria Aslamova ka qenë e angazhuar në spiunazh për llogari të zbulimit ushtarak rus”. Një raport i ‘Amnesty International’ për Ukrainën nxit kritika nga Kievi e diplomatë perëndimore. Nis festivali i filmit dokumentar “Dokufest” në Prizren me titull: Si të mbijetojmë, lidhur me zhvillimet e fundit botë si dhe Ukrainë.

XS
SM
MD
LG