Lidhje

Ditari - Ukraina dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën për sulmet ndaj kompleksit bërthamor


Ditari - Ukraina dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën për sulmet ndaj kompleksit bërthamor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Alarmi ndërkombëtar lidhur me bombardimet në kompleksin bërthamor të Ukrainës, Zaporizhzhia po rritet ndërsa Ukraina dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën për sulmet. Kina vazhdon stërvitjet kërcënuese ushtarake rreth Tajvanit, duke ngritur shqetësime për mundësinë e shpërthimit të një konflikti. Shkalla në rritje e krimeve në Shtetet e Bashkuara shkakton mbingarkesë në departamentet e policisë, të cilat po vuajnë pasojat e pandemisë, largimeve të punonjësve dhe pensioneve të hershme.

XS
SM
MD
LG