Lidhje

Ditari - Kurti thirrje banorëve serbë të përdorin targa të Kosovës dhe të mos bien pre e dezinformimit


Ditari - Kurti thirrje banorëve serbë të përdorin targa të Kosovës dhe të mos bien pre e dezinformimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Në Shqipëri mbërrin një anije me grurë nga Ukraina me një ngarkesë mbi 6 mijë tonë. Në Kosovë Kryeminstri Kurti u bën thirrje qytetarëve serbë t'i kthejnë targat e makinave në targa të Kosovës dhe të mos bien pre e fushatës së dezinformimit, që synon destabilizimin, siç u shpreh ai. Ish-presidenti Trump pretendon se kontrolli nga FBI-ja në rezidencën e tij Mar-a-Lago në Florida është i motivuar politikisht. Por si mund të ndikojë ky zhvillim për ambicjet e mundshme të ish-presidentit për të kandiduar përsëri për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024?

XS
SM
MD
LG