Lidhje

Ditari - Incidentet e fundit në det, rikthejnë shqetësimin për sigurinë në plazhet e Shqipërisë


Ditari - Incidentet e fundit në det, rikthejnë shqetësimin për sigurinë në plazhet e Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:57 0:00

Senatorja amerikane, Jeanne Shaheen, thotë se SHBA ripërtërin vëmendjen në Ballkanin Perëndimor mes shqetësimeve se Rusia po përpiqet të përkeqësojë tensionet etnike dhe të nxisë konfliktet. Në Shqipëri, disa incidente të fundit në det, ku në njërin prej tyre humbi jetën një fëmijë 7 vjeçar, kanë rikthyer shqetësimin për përmirësimin e sistemit të sigurisë në plazhet shqiptare. Ish-Presidenti Donald Trump bën thirrje për bërjen “menjëherë” publike të urdhrit federal që përdori FBI-ja për të kontrolluar rezidencën e tij, disa orë pasi Prokurori i Përgjithshëm i kërkoi një gjykate ta publikonte urdhrin

XS
SM
MD
LG