Lidhje

Ditari - Kosovë, ekspertët analizojnë pasojat e grevës në sistemin arsimor


Ditari - Kosovë, ekspertët analizojnë pasojat e grevës në sistemin arsimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:57 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit, Blinken dhe kryeministri i Shqipërisë, Rama zhvilluan një bisedë telefonike mbi sulmet kibernetike të Iranit. Zoti Blinken garanton se Uashingtoni nuk do të tolerojë sulmet kibernetike që synojnë SHBA-të apo aleatët e tyre në NATO Në Kosovë dështon një takim mes sindikatave dhe qeverisë për t’i dhënë fund grevës në arsim që ka lënë pa shkollë mbi 300 mijë nxënës. Ekspertët tërheqin vëmendjen për pasojat e rënda që mund të sjellë kjo bllokadë në sistemin arsimor të vendit Intervisë me Qëndrim Gashin, përfaqësues i Fondit Kosovaro-Amerikan për Edukim (KAEF)

XS
SM
MD
LG